Ndërlidhjet

KAJRO


Ministri i jashtëm izraelit Ariel Shalom, ka deklaruar se Izraeli dhe Egjipti janë pranë arritjes së një marrëveshje që do t'i lejojë Egjiptit vendosjen e trupave në zonën kufitare, për të parandaluar trafikun e armëve në drejtim të Rripit të Gazës.
Njëherësh Izraeli dhe Egjipti do krijojnë komisione të përbashkëta lidhur me cështjet që kanë të bëjnë me tërheqjen e trupave izraelite nga Rripi i Gazës.
XS
SM
MD
LG