Ndërlidhjet

JERUSALEM


Militantët palestinezë kanë premtuar se do hakmerren ndaj dënimit me burg të përjetshëm të Maruan Bargutit, një prej drejtuesve të lëvizjes palestineze.
Kërcënimi i ardhur nga grupi "Martirët e Al-Aksës" përfshin rrëmbime dhe ekzekutime të ushtarëve izraelitë.
XS
SM
MD
LG