Ndërlidhjet

MOSKË


Cështjet e sigurisë dhe respektimi i të drejtave të njeriut mbeten problemet kryesore në Ceceni, ka deklaruar raporteri i posacaëm i Këshillit të Evropës për Ceceninë, Rudolf Binding. Më tej ai ka shtuar se zgjedhjet e ardhshme presidenciale në Ceceni është e pamundur të jenë të lira e të ndershme.
XS
SM
MD
LG