Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kabineti i kryeministrit izraelit, Ariel Sharon ka mbijetuar sot dy vota vetbesimi. Votimet lidheshin me mënyrën se si qeveria po trajton problemet sociale dhe tjetri më planin për zhbërjen e vendbanimeve hebreje nga Rripi i Gazës.
Gjatë ditës ministri i jashtëm izraelit, Ariel Shalom, ka diskutuar në Egjipt krijimin e komisioneve të përbashkëta për ndalimin e trafikut të armëve në Rripin e Gazës.
XS
SM
MD
LG