Ndërlidhjet

DUBAI


Një deklaratë që pretendon të jetë e rrjetit terrorist të Al-Kaidës në Arabinë Saudite ka kërcënuar me sulme terroriste në të ardhmen e afërt kundër linjave ajrore perëndimore, përfshi ato amerikane dhe caqeve që frekuentohen nga perëndimorët. Kjo deklaratë, që është bërë publike në internet, erdhi pas vrasjes së një korrespondenti të BBC-së dhe plagosjes së një gazetari po të këtij televizioni.
XS
SM
MD
LG