Ndërlidhjet

UASHINGTON


Liderët e G8 do të takohen sot në Shtetet e Bashkuara, për të diskutuar për ekonominë globale dhe për çështje të sigurisë. Presidenti amerikan George Bush pritet të fitojë mbështetje për politikat e tij për Irakun dhe çështje të tjera të Lindjes së Mesme në takimin e nivelit të lartë të vendeve më të industrializuara në botë. Gjatë takimit treditësh në Georgia, Bush do të takohet me udhëheqësit e Britanisë, Kanadasë, Francës, Gjermanisë, Italisë, Japonisë dhe Rusisë.
XS
SM
MD
LG