Ndërlidhjet

MILANO


Ministri i Brendshëm i Italisë tha se njëri nga të arrestuarit mbrëmë nga policia italiane, me gjasë është planifikuesi kryesor i sulmeve të 11 marsit në Madrid, që lanë 191 të vrarë.
Giuseppe Pisanu tha se Rabei Osman Sayed Ahmed planifikonte të kryejë edhe sulme tjera, dhe u arrestua në kuadër të një operacioni evropian antiterrorist.
Besohet i arrestuari të ketë qenë kreu i celulës radikale islamike në Maroko.
XS
SM
MD
LG