Ndërlidhjet

ANKARA


Turqia i ka tërhequr ambasadorin e saj në Tel Aviv dhe konsullin e përgjithshëm në Jerusalem për konsultime, pas shtimit të tensioneve me Izraelin, të shkaktuara nga aksionet e fundit izraelite në Bregun Perëndimor dhe në Rripin e Gazës.
Ndërkaq në Jerusalem, ministri izraelit Effi Eitam tha se do të japë dorëheqje në shenjë proteste me planet e qeverisë për tërheqjen e vendbanimeve izraelite nga Rripi i Gazës.
XS
SM
MD
LG