Ndërlidhjet

RIAD


Një shtetas amerikan është qëlluar për vdekje nga një sulmues i panjohur në kryeqytetin e Arabisë Saudite.
Vrasjen e konfirmoi edhe ambasada e Shteteve të Bashkuara në Riad.
Dje, në një deklaratë, militantët të Al Kaidës në Arabinë Saudite paralajmëruan sulme të reja ndaj linjave ajrore amerikane dhe perëndimore.
XS
SM
MD
LG