Ndërlidhjet

PRISHTINË


Hari Holkeri ka zhvilluar gjatë ditës takime përshëndetëse me drejtuesit e partive politike të Kosovës. Kryetari i partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaci, ka vlerësuar pozitivisht përpjekjet e zotit Holkeri për përmirësimin e mardhënieve mes UNMIK-ut dhe institucioneve vendore.
Ndërsa përfaqësuesi serb Oliver Ivanoviq, pas takimit të lamtumirës me Holkerin tha se Kosova ka pasur nevojë për një diplomat me përvojë gjenerali.
Hari Holkeri dha dorëheqjen nga detyra e shefit të UNMIK-ut për shkak të problemeve shëndetësore.
XS
SM
MD
LG