Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia kërkon "carmatosjen e grupeve të paligjshme në Kosovë", ka deklaruar ministri i jashtëm rus, Sergei Lavrov, pas takimit me homologun e tij serbo-malazez, Vuk Drashkovic. Lavrov ka kritikuar institucionet dhe Trupat Mbrojtëse të Kosovës se nuk po funksionojnë si duhet. Shefi i diplomacisë ruse ka kërkuar të bëhen shtesa dhe përshtatje të rezolutës 12-44 me kërkesat aktuale.
Rusia është partnere tradicionale e Serbisë në Ballkan është thënë në takim.
XS
SM
MD
LG