Ndërlidhjet

NAXHAF, IRAK


Në përleshjet e sotme ndërmjet policisë së Irakut dhe kryengritësve të liderit fetar shiitë, Moktada al – Sadër u vranë së paku katër persona dhe afro 20 të tjerë u plagosën. Është raportuar se në përleshjet e sotme në qytetin jugor të Irakut, në Naxhaf, nuk ishin involvuar forcat amerikane.
XS
SM
MD
LG