Ndërlidhjet

LONDËR, AMSTERDAM


Në Britani dhe në Holandë u mbajtën zgjedhjet për Parlamentin Evropian. Deri në këto çaste ende nuk ka rezultate zyrtare. Zgjedhjet për Parlamentin Evropian në vendet e tjera anëtare të Bashkimit Evropian do të mbahen deri të dielën. Nesër votimet organizohen në Irlandë dhe në Çeki. Parlamenti Evropian ka 732 deputetë.
XS
SM
MD
LG