Ndërlidhjet

LISBON


Dashamirët e futbollit kanë arritur në Portugali në prag të kampionatit evropian të futbollit që fillon nesër.
Policia britanike ka penguar udhëtimin e mbi 2300 personave që dyshohen se mund të shkaktojnë trazira, derisa 3 000 mbështetës të ekipit britanik kanë mbërritur në Portugali. Nga Britania e Madhe llogaritet se do vijnë gjithsej 30 mijë sipmatizantë.
Kampionati evropian do zgjasë për tre javë dhe në të do marrin pjesë 16 ekipe.
XS
SM
MD
LG