Ndërlidhjet

NABLUS


Dy palestinezë janë vrarë në incidente të ndara në Bregun Perëndimor. Në mesin e viktimave është dhe një 13 vjecar palestinez, i cili u qëllua për vdekje në Nablus.
Burimet izraelite kanë njoftuar se në të dyja rastet ushtarët izraelitë kanë hapur zjarr në shenjë vetmbrojtje.
XS
SM
MD
LG