Ndërlidhjet

LOS ANXHELOS


Bota e muzikës po mban zi për vdekjen e legjendës së muzikës soul, Ray Charles, që vdiq në moshën 73 vjecare, në shtëpinë e tij në

Kaliforni.
Këngët "Georgia in my mind", "Hit the road Jack" dhe "America the beautiful" kanë bërë histori në muzikë. Charles, i cili ishte verbuar në moshën 7 vjecare, vlerësohët si një nga mjeshtërit e muzikës që i dhanë kahje të reja muzikës bluz, xhaz dhe kantri.
XS
SM
MD
LG