Ndërlidhjet

BAGDAD


Sulmues të panjohur kanë vrarë zëvendës ministrin e jashtëm në një pusi, derisa ai shkonte në punë. Bassam Salih Kubba, një diplomat i karrierës, ka qenë ushtrues i detyrës së kreut të misionit të Irakut në Kombet e Bashkuara në Nju Jork dhe ambasador i Irakut në Kinë.
Ndërkohë, 1 punëtor libanez është vrarë, pasi qe rrëmbyer të enjten në Irak, ndërkaq 7 kontraktuesit turq të rrëmbyer në fillim të javës janë liruar dhe janë në gjendje të mirë shëndetësore.
XS
SM
MD
LG