Ndërlidhjet

MITROVICË


Pjesëtarët francezë të KFOR-it kanë gjetur dhe kanë identifikuar kufomën e Florent Veselit, fëmijës 9 vjecar, nga fshati Çabër i Mitrovicës që qe rrëmbyer nga dallgët e lumit Ibër më 16 mars të këtij viti. Zëdhënësja e policisë së UNMIK-ut Tracy Becker për Evropën e Lirë tha se operacioni i kërkimit të kufomës ka filluar nga policia në orën 7 të mëngjesit dhe ajo është ndihmuar nga SHPK-ja , KFOR-i dhe njësi të zhytësve nga Prishtina dhe Gjakova.
Familjarët pasi janë njoftuar e kanë identifikuar kufomën.
XS
SM
MD
LG