Ndërlidhjet

RIAD


Sulmues të panjohur kanë vrarë një qytetar amerikan në Riad, perëndimori i tretë i vrarë gjatë javës në Arabinë Saudite.
Sulmet kundër qytetarëve perëndimorë, qeverive dhe interesave ekonomike të tyre janë rritur në dy muajt e fundit në Arabinë Saudite, pavarësisht nga fushata kundër terrorizmit që e ka filluar qeveria pas sulmit vetëvrasës vitin e kaluar. Qeveria saudite ka fajësuar për sulmet rrjetin terrorist Al Qaida.
XS
SM
MD
LG