Ndërlidhjet

KABUL


Ushtria amerikane tha se marincët amerikanë kanë vrarë më shumë se 80 militantë në tri javët e kaluara në luftimet në Afganistanin jugor.
Një zëdhënës ushtarak tha se vetëm dy marinca janë lënduar në përleshjet me ithtarët e regjimit taleban në provincat e Uruzganit dhe të Zabulit.
XS
SM
MD
LG