Ndërlidhjet

TEHERAN


13 persona në Iranin jugor kanë vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë sëmurë pas pirjes së vodkës së prodhuar në vend.
Televizioni iranian thotë se vodka ka verbuar 4 nga të mbijetuarit.
Vodka po analizohet edhe më tej. Një zyrtar lokal tha se vodka mund të ketë përmbajtur metanol, dhe kemikalie helmuese, që janë përdorur si tretës.
XS
SM
MD
LG