Ndërlidhjet

PORTO\PORTUGALI


Kampionati i futbollit "Euro 2004", u hap sot në Porto, me një ceremoni, që u përcjell nga 52 mijë tifozë. Turneu do të zgjasë deri më 4 korrik.
Në lojën e parë në mes të Greqisë dhe Portugalisë, fituan grekët.
Ndërkohë, autoritetet portugeze kanë ngritur masat e sigurisë në kufijtë e vendit për t'u mbrojtur nga sulmet e mundshme terroriste, por edhe për të mos lejuar hyrjen e tifozëve nga Britania dhe Gjermania, që dyshohet se mund të krijojnë trazira. Ndërkohë, autoritetet, po vazhdojnë t'i mbajnë në paraburgim 7 qytetarë arabë, që dyshohet se kanë lidhje me rrjete militante.
XS
SM
MD
LG