Ndërlidhjet

PRAGË


Al Qaida, përmes një deklarate në një ëebsite iskamik pretendon se ka vrarë një qytetar amerikan në Riad dhe ka rrëmbyer një tjetër, ndërkohë që ambasada amerikane në Bagdad ka bërë të ditur se po punon me autoritetet saudite për të gjetur shtetasin amerikan të zhdukur.
Në deklaratën në internet thuhet se Al Qaida po hakmerret ndaj Amerikës për keqtrajtimin e të burgosurve myslimanë në burgjet e Irakut.
XS
SM
MD
LG