Ndërlidhjet

BEOGRAD


Millorad Lukovic, i njohur si Legija dhe ish-komandant i Beretave të Kuqe, nuk ka pranuar fajësinë në seancën gjyqësore që po merret me dosjen e vrasjes së ish kryeminsitrit serb, Zoran Xhinxhiq.
Lukovic akuzohet dhe për vrasjen e ish presidentit Jugosllav, Ivan Stambolliq në vitin 2000 dhe atentatit të dështuar kundër Vuk Drashkoviqit, aktualisht ministër i jashtëm i Serbisë dhe Malit të Zi.
XS
SM
MD
LG