Ndërlidhjet

BERLIN


Kancelari gjerman, Gerhard Schroder, dhe presidenti francez, Jacques Chirac, do diskutojnë sot Irakun dhe Lindjen e Mesme. Ky takim, në të cilin do marrin pjesë dhe shefat e diplomacive të të dy vendeve, i paraprin takimit të Bashkimit Evropian, dhe synon harmonizimin e qëndrimeve franko-gjermane para mbledhjes së Brukselit zyrtar.
XS
SM
MD
LG