Ndërlidhjet

LISBON


Ka përfunduar me barazim 0 – 0 ndeshja e sotme mes Italisë dhe Danimarkës, derisa po ndeshen Suedia dhe Bullgaria.
Rezultati, i cili nuk i ka kënaqur aspak italianët, nga trajneri Trapatoni është vlerësuar si "rezultat i lojës së paqartë në pjesën e parë dhe lodhjes fizike në fund të pjesës së dytë". Trapatoni tha se mundësitë e Italisë për të vazhduar më tej do varen dhe nga ecuria e ndeshjes Suedi-Bullgari, ekipe të cilat janë në të njëjtin grup.
XS
SM
MD
LG