Ndërlidhjet

VJENË


Ministri i Jashtëm i Serbisë e Malit të Zi, Vuk Drashkoviq, ka vlerësuar se fitorja eventuale e ultranacionalistit Tomisllav Nikoliq, në rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale, do ta rrezikonte unionin, dhe u bëri thirrje të gjitha forcave demokratike të bashkohen për të siguruar fitoren e Boris Tadiqit.
Drashkoviq i deklaroi agjencisë austriake të lajmeve se Nikoliqi do ta rrezikonte ekzistencën e bashkësisë serbo-malazeze, dhe do t'i zvoglonte gjasat për zbatimin e rezolutës 1244 në Kosovë.
XS
SM
MD
LG