Ndërlidhjet

MADRID


Gjykata spanjole urdhëroi hetime të gjera lidhur me Al-Kaidën, duke urdhëruar që 15pjesëtarët e dyshuar të rrjetit, vitin e ardhshëm të përballen me gjykimin për ndërlidhje me sulmet e 11 shtatorit.
Gjykatësi Baltasar Garzon ka thënë se celula spanjole e Al-Kaidës ka luajtur rol të madh, duke dhënë informata për mënyrën dhe vendin e sulmeve.
XS
SM
MD
LG