Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan George Bush përsëriti sot se Iraku ka gjasë që të përballet me një dhunë të vazhdueshme në të ardhmen e afërt.
Bush bëri këtë deklaratë në një bazë ushtarake në shtetin e Floridas.
"Do të ketë mjaft sfida. Mund të presim më shumë dhunë javët dhe muajt e adhshëm. Por, tash po shihet e ardhmja e Irakut të lirë. Sapo qeveria e përkohshme të pranojë autoritetin dhe forcat e sigurisë të Irakut të mbrojnë vendin e tyre, koalicioni ynë do të luajë një rol përkrahës, "tha Bush.
XS
SM
MD
LG