Ndërlidhjet

BAGDAD


Tre ushtarë amerikanë janë vrarë dhe rreth 25 persona tjerë janë lënduar nga një sulm me raketë në një bazë ushtarake në qytetin e Baladit në veri të Bagdadit.
Në Ramadi nga një autobombë janë vrarë disa persona.
Në jug të Irakut sabotuesit kanë shpërthyer një tjetër linjë furnizimi të naftës sot në Irak, duke ndërprerë plotësisht eksportin e naftës në vend.
XS
SM
MD
LG