Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 30 njerëz janë vrarë dhe 132 janë plagosur nga shpërthimin i një automjeti bombë para një qendre rekrutimi të armatës irakiene në Bagdad.
Zyrtarët e policisë thanë se shpërthimi ndodhi kur sulmuesi vetëvrasës me automjetin përplot predha artilerike ishte përplasur në turrmën e vullnetarëve para qendrës.
Në Londër, sekretari i Jashtëm britanik Jack Straw e quajti shpërthimin "sulm të drejtuar kundër popullit irakien".
XS
SM
MD
LG