Ndërlidhjet

SIDNEJ


Krerët e forcave speciale anti-terroriste nga Shtetet e Bashkuara dhe 14 vendet e Azisë dhe Paqësorit, janë takuar në Australi për t'i koordinuar luftën kundër Al kaidës dhe aleatëve të saj nga rajoni.
Takimi ka filluar dje, por ishte mbajtur në fshehtësi deri sot kur të pranishmëve iu drejtua ministri i Mbrojtjes i Australisë, Robert Hill.
XS
SM
MD
LG