Ndërlidhjet

NANT


Policia franceze ka arrestuar 8 persona të dyshuar si pjesëtarë të organizatës separatiste Baske ETA.
Prej vitit 1968, ETA ka vrarë rreth 850 njerëz në fushatën e saj për pavarësinë e shtetit Bask në Spanjën veriore dhe Francën jugperëndimore.
XS
SM
MD
LG