Ndërlidhjet

HAGË


Ish presidenti jugosllav Sllobodan Millosheviq, pas 3 muajve sot është paraqitur në gjykatë për ta paraqitur mbrojtjen e tij, e cila pritet të fillojë muajin e ardhshëm.
Millosheviqi ngarkohet me mbi 60 akuza për krime kundër njerëzimit dhe krime të luftës në Kroaci, Bosnje dhe Kosovë.
XS
SM
MD
LG