Ndërlidhjet

BAGDAD


Nga një sulm vetëvrasës me makinë bombë sot në Bagdad u vranë 41 persona dhe më se 140 të tjerë u plagosën. Sulmi u bë jashtëm qendrës së rekrutimit për armatën e re të Irakut. Kryeministri i Irakut, Iyad Allawi e dënoi këtë sulm dhe tha se "populli i Irakut do të ngadhnjej ndaj armiqve të Irakut".
XS
SM
MD
LG