Ndërlidhjet

LISBONË


Anglia mundi Zvicrën me rezultat bindës 3:0 në ndeshjen që u zhvillua në kuadër xhiros së dytë të grupit "B" në kampionatin evropian të futbollit në Portugali. Në këto çaste në qytetin Leiria po zhvillohet ndeshja tjetër e këtij grupi, ajo ndërmjet Francës dhe Kroacisë. Në tabelën e klasifikimit të grupit "B" avancojnë Franca dhe Anglia me nga 3 pikë, por Franca, e ka një lojë më pak, pasi siç thamë pak më parë, po e zhvillon ndeshjen me Kroacinë.
XS
SM
MD
LG