Ndërlidhjet

VJENË


Agjencia Ndërkombëtare për Energji Bërthamore e miratoi rezolutën, në të cilën shpreh keqardhje për mosbashkëpunimin e Iranit me agjencinë.
Rezoluta e e sponsorizuar nga Franca, Britania dhe Gjermania, e paralajmëron Teheranin të jetë më i hapur për programet bërthamore, nëse dëshiron t'u jepen fund hetimeve të aktiviteteve, por nuk i kërcënohet Iranit me sanksione nga Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG