Ndërlidhjet

BERLIN


Parlamenti gjerman e miratoi ligjin, me të cilin ushtrisë i lejohet t'i rrëzojë aeroplanët e rrëmbyer mbi territorin e Gjermanisë, nëse ato konsiderohen kërcënim për njerëzit në tokë.
Ligji i nxitur nga sulmet e 11 shtatorit në Amerikë, u propozua pasi në janar një person me të meta mendore rrëmbeu një aeroplan të vogël, dhe u kërcënua se do të përplaset në një rrokaqiell në Frankfurt.
XS
SM
MD
LG