Ndërlidhjet

LISBONË


Barazimi i Francës me Kroacinë i ka rritur shqetësimet e francezëve për mbrojtjen e titullit të kampionit.
"Një nga përparësitë tona është mbrojtja solide, por në ndeshjen me Kroacinë na mungoi", tha traineri Jacques Santini, duke u bërë thirrje lojtarëve të zgjohen.
Ndërkaq traineri kroat Oto Bariç, i nxehur pas ndeshjes me Francën, shprehu bindjen se Kroacia do ta mundë Anglinë dhe do të hyjë në çerek-finale.
Në Londër, gjykata akuzoi 8 britanikë për huliganizëm, pas problemeve që kishin shkaktuar në Portugali.
Në ndeshjet e sotme luajnë Bullgaria me Danimarkën dhe Italia me Suedinë.
XS
SM
MD
LG