Ndërlidhjet

KUFA


Kleriku radikal shiit Moqtada al-Sadr i ka thënë qeverisë irakiene të distancohet nga Shtetet e Bashkuara.
Ndërkohë, luftimet mes forcave të koalicionit dhe kryengritësve kanë vazhduar edhe sot.
Trupat amerikane kanë vrarë dy kryengritës në në verilindje të Bagdadit, dhe dy të tjerë në jug të qytetit.
Tre civilë gjithashtu janë vrarë dhe një ushtar amerikan është plagosur nga shpërthimi, i cili kishte shënjestër autokolonën e ushtrisë amerikane në Bagdad.
XS
SM
MD
LG