Ndërlidhjet

RIAD


Forcat saudite të sigurisë kanë vrarë militantin kryesor të Al Qaides ne Arabinë Saudite, Abdulaziz al Muqrin, pak kohë pasi që grupi i tij deklaroi se ka ekzekutuar amerikanin e rrëmbyer Paul Johnson.
Televizioni shtetëror saudit emetoi pamje të al Muqrinit të vrarë dhe të tre militantëve të tjerë.
Televizioni shtetëror tha se të 4 personat ishin përfshirë në sulmet e mëhershme ndaj perëndimorëve në vend. Raportohet edhe për 12 të arrestuar.
Një faqe islamike në internet mohoi më herët raportet për vrasjen e al Muqrinit.
XS
SM
MD
LG