Ndërlidhjet

BAGDAD


Tre irakianë dhe një ushtar amerikan raportohet të jenë vrarë në valën e dhunës së fundit në Irak.
Ushtria amerikane tha se irakianët janë vrarë në pusi të koordinuara.
Ushtria amerikane kanë njoftuar se 6 predha kanë eksploduar në një bazë ushtarake në Bagdad duke vrarë një ushtar amerikan dhe lënduar një punëtor të huaj.
XS
SM
MD
LG