Ndërlidhjet

FALLUJAH


Nga Iraku raportohet se të paktën 22 njerëz janë vrarë në qytetin Fallujah kur një predhë e ushtrisë amerikane mbrëmë ka goditur një shtëpi.
Ushtria e Shteteve të Bashkuara ende nuk e ka komentuar ngjarjen.
Ndërkohë, kanë vazhduar luftimet mes ushtrisë amerikane dhe kryengritësve irakienë në Baquba, ku raportohet se mund të jenë vrarë të paktën 6 irakienë dhe një ushtar amerikan.
Ministria e Brendshme në Bagdad tha se pas 30 qershorit, të huajve që do të hyjnë në Irak do t'u nevoiten viza.
Në Stamboll, kryeministri i Turqisë Recep Tayyip Erdogan tha se Turqia vazhdon të mbetet kundër dhënies së autonomisë kurdëve në Irakun verior.
XS
SM
MD
LG