Ndërlidhjet

LISBONË


Në ndeshjet e grupit D të kampionatit evropian në futboll sot luajnë Gjermania-Letonia dhe Holanda-Çekia.
Fitorja Çekisë do t'i garantonte vend në çerekfinale.
Danimarka është zotuar se do të luajë për fitore në ndeshjen me Suedinë për t'u kualifikuar më tej.
Trainerit italian Giovanni Trapattoni, në ndeshjen me Bullgarinë do t'i mungojnë tre lojtarë, Gattuso, Cannavaro dhe Totti.
XS
SM
MD
LG