Ndërlidhjet

ANKARA


Të paktën 3 njerëz e kanë humbur jetën, 14 janë plagosur dhe shumë ndërtesa janë shkatërruar nga një tornado e rrallë që kaloi afër kryeqytetit të Turqisë Ankara.
Policia lokale tha se tornadoja i kishte rrokullisur automjetet dhe i kishte shkulur pullazet e shumë shtëpive.
XS
SM
MD
LG