Ndërlidhjet

PEKIN


Ekspertët e armëve kimike nga Japonia dhe Kina kanë zbuluar rreth 500 bomba kimike në verilindje të Kinës, që trupat japoneze i kishin futur nën tokë pas Luftës së Dytë Botërore.
Bombat janë zbuluar në një lokacion, të cilin gjatë luftës, japonezët e kishin shfrytëzuar si aeroport.
XS
SM
MD
LG