Ndërlidhjet

NJU DELHI


India dhe Pakistani kanë arritur marrëveshje për moratorium në provat bërthamore, ka kumtuar sot Ministria e jashtme e Indisë. Bisedimet dyditëshe të këtyre dy shteteve fiqnje, që kanë armatim bërthamor, kishin për qëllim zvoglimin e rrezikut nga një luftë eventuale bërthamore.
XS
SM
MD
LG