Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani tha se në ujërat e veta territoriale ka sekuestruar tre anije britanike dhe i ka arrestuar 8 anëtarët e akuipazhit.
Incidenti ka ndodhur në ujërat e lumit Shatt al Arab ndërmjet Iranit dhe Irakut.
XS
SM
MD
LG