Ndërlidhjet

SEUL


Koreja e Jugut tha se do t'i vazhdojë planet për dërgimin e 3.000 trupave shtesë në Irak, përkundër kërcënimeve të militantëve se do ta ekzekutojnë pengun e rrëmbyer Kim Sun Il.
Në Seul, qindra protestues kërkuan lirimin e pengut dhe tërheqjen e planeve për dërgimin e trupave.
Punëdhënësi i Kim Sun Il në Irak, deklaroi se grupi që e ka rrëmbyer atë, mban edhe 10 të huaj tjerë.
XS
SM
MD
LG