Ndërlidhjet

BAGDAD


Një ushtar amerikan është vrarë dhe 6 të tjerë janë lënduar pas një sulmi me mortaja në veri të Bagdadit.
Ndërkohë, qeveria koreano-jugore nuk e di nëse koreani i rrëmbyer nga militantët në Irak është ende gjallë.
Koreja e Jugut thotë se do të dërgojë trupa në Irak megjithë kërcënimet e militantëve islamikë për të vrarë pengun koreano-jugor. Ndërkohë, ministria e tregtisë ka thënë se të gjithë biznesmenët, që gjenden në Irak, duhet ta lëshojnë vendin deri në fillim të korrikut.
XS
SM
MD
LG